„Pamiątka męki i zmartwychwstania Pana”, „Wieczerza Pańska”, „Dziękczynienie”, „Najświętsza Ofiara”, „Msza Święta”, „Źródło i szczyt życia chrześcijańskiego” – to niektóre z określeń, jakimi opisuje Eucharystię Katechizm Kościoła Katolickiego. W jaki sposób potrafimy przełożyć te głębokie określenia teologiczne na język naszego codziennego doświadczenia? Czym jest dla nas kontakt z Jezusem eucharystycznym we Mszy świętej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu? W jaki sposób możemy uczynić go owocniejszym?

W liście apostolskim, ogłaszającym okres od października 2004 do października 2005 Rokiem Eucharystii, papież Jan Paweł II wezwał nas wszystkich do „zgłębiania i przyswajania” treści związanych z Eucharystią, do „głębiej przeżywanego świętowania” Eucharystii. Chcemy podjąć to zadanie wspólnie. Dlatego zachęcamy Was, drodzy Bracia i Siostry, do podzielenia się z innymi swoim doświadczeniem Eucharystii. Jak ją przeżywamy? Jaki ma ona związek z naszym życiem? Czy zapadły nam w pamięć jakieś szczególne Msze święte, które okazały się dla nas przełomowe? Jak próbujemy dorastać do pełnego, głębokiego uczestnictwa w Bożych tajemnicach?

Wszystkich, którzy zechcą włączyć się w naszą ankietę, prosimy o nadsyłanie świadectw (2 do 5 stron maszynopisu) w terminie do końca października 2005 roku.

Nasz adres:
Redakcja „Słowa wśród nas”,
ul. Św. Bonifacego 9/1; 02-014 Warszawa

Wśród osób, które do nas napiszą, zostanie rozlosowana nagroda główna w postaci pielgrzymki zagranicznej, ufundowanej przez Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe „PATRON Travel”.

Przewidziane są również nagrody książkowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>