W dniach 7-9 września 2018 roku organizujemy doroczną sesję apologetyczną (drugi weekend września, przyjazd w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę po obiedzie).

W tym roku po burzliwych dyskusjach w gronie redakcyjnym – głównie wokół tematu pentakostalizacji (uzielonoświątkowienia) Kościoła – doszliśmy do wniosku, że temat jest szerszy niż tylko wpływ trzeciej fali protestantyzmu na katolicyzm i na sesji chcemy poruszyć szeroki temat:

IRRACJONALIZM

Konferencje koncentrować będą się na następujących wątkach:

  • 1Kor 14,20 bt5 „Bracia, nie bądźcie dziećmi w sposobie waszego myślenia, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe; w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!” – ks.bp. Andrzej Siemieniewski
  • 2Tm 1,7 bt5 „Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia.” – ks.bp. Andrzej Siemieniewski
  • Dlaczego rozum potrzebuje wiary a wiara rozumu – Jacek Święcki
  • Czy pentekostalizm pochłonął Odnowę w Duchu Świętym? – Marek Piotrowski
  • Przekaz wiary – czysta teologia czy ‚tylko doświadczenie’ (Sola experientia) – Tomasz Dyć
  • Kerygmat jako ogłoszenie Dobrej Nowiny – Jacek Święcki

 

Szczegółowy plan:

Jak zawsze, sesja będzie prowadzona w trybie konferencja + dyskusja. Planujemy też przynajmniej jeden warsztat apologetyczny, gdzie każdy uczestnik będzie mógł podszkolić się w argumentacji przydatnej w dyskusjach dotyczących wiary katolickiej.

Głównym prelegentem będzie znany biblista i apologeta, profesor nauk teologicznych i autor kilkunastu książek (zarówno o charakterze naukowym, jak i popularyzatorskim), ks biskup Andrzej Siemieniewski. (biskup pomocniczy Wrocławski)


ks bp Andrzej Siemieniewski
 

Oprócz zadań merytorycznych sesja stawia sobie za cel integracje katolickich środowisk apologetycznych – na co dzień działamy na różnych polach, a przecież cele mamy wspólne.

Planowanym miejscem sesji będzie dom rekolekcyjny Ojców Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.

http://www.ozarow.cpps.pl/kontakt

 

Dojazd z Warszawy podmiejskimi Kolejami Mazowieckimi (21 minut) lub autobusem 713.  Na pewno parę osób będzie jechało samochodami z Warszawy – więc jeśli kontakt będzie odpowiednio wcześnie, może uda się załapać na podwózkę. Możliwy jest dowóz uczestników do domu rekolekcyjnego z dworca PKP Ożarów czy przystanku autobusowego w Ożarowie.

Koszty – 160 zł za pełne 2 dni (noclegi i wyżywienie).
Dla osób które będą na części sesji: obiad 20 zł, kolacja 10 zł, śniadanie 10 zł, nocleg 40 zł

Prosimy o przedpłatę w wysokości 50 zł celem zarezerwowania miejsca na sesji. Jeśli pieniądze stanowią problem, proszę o kontakt, może uda się znaleźć dobroczyńcę który wspomoże 🙂 w poprzednich latach czasem się udawało, więc trzeba się modlić i pytać.

Jest możliwość uczestniczenia w części sesji, także w sposób ‚dochodzony’ (dla osób z Ożarowa i okolic). Osoby, które chciałby spożyć posiłki (bez noclegu) także proszone są o zgłoszenie tego organizatorom – musimy poinformować kuchnię o zapotrzebowaniu na konkretną ilość posiłków (zwłaszcza obiadów).

Płatność gotówką na miejscu lub istnieje możliwość płatności przelewem w formie darowizny. Dane do przelewu:

Fundacja Varsavin
nr konta: 09 1030 0019 0109 8503 2001 0144
tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
i potwierdzenie przelewu proszę przesłać na adres e-mail Tomasza tek [ANTY-SPAM] wp.pl 

Osoby zainteresowane bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy: Tomasz Dyć, tek [ANTY-SPAM] wp.pl

( w adresie e-mail ciąg [ANTY-SPAM] należy zamienić na znak @, to takie zabezpieczenie żeby nie dostawać SPAMu wygenerowanego przez roboty internetowe)

Podkreślamy, że spotkanie przeznaczone jest jedynie dla katolików i to w pełni utożsamiających się z nauczaniem Kościoła.

Prosimy też o przekazanie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym (także duchownym!).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>