Kościół a Indianie.

Zarzut:
1492 rok – Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano. Gdy była taka sposobność, przed zabiciem oporni Indianie byli przymusowo chrzczeni.

1493 rok – Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem oraz ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono,
ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. Gdy katoliccy „misjonarze” zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Szacuje się, że w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30 milionów Indian.

Odpowiedź
http://analizy.biz/marek1962/odkrycia.pdf

4 komentarze

 • Rav

  Poniżej tekst bulli o której piszesz. Czy mogła byś mi powiedzieć gdzie znalazłaś tekst nawołujący do zabijania?
  http://rvbeypublications.com/…/bullintercaetera.pub.pdf
  Mam też do Ciebie drugie pytanie.
  Napisałaś o koloniach Hiszpanii jako kraju katolickim. Hiszpania miała kolonie w Ameryce południowej i środkowej gdzie do dzisiaj ostało się najwięcej rdzennych ludów. Widać to choćby po Meksyku i Argentynie. To przyjrzyjmy się jak dzisiaj wyglądają „rdzenne ludy” gdzie nie było władzy katolickiej, mówię tu o Ameryce Północnej. Prawie ich tam w ogóle nie ma. Jak to możliwe???

 • Chryzolog

  Można jeszcze dodać, że indianie w północnej Ameryce zaczęli ginąć po przejęciu przez protestantów osad katolickich, np francuskich czy hiszpańskich.
  W Quebec’u katolickim nie tylko były śluby między Francuzami i Indianami ale król Francji fundował posag niezamożnym aby przyspieszyć zaludnienie.
  „Wojny indiańskie” zaczęły się gdy Francuzów wypędzili Anglicy.
  Wtedy to dopiero Indianie powstali przeciwko złym okupantom.

  Do dziś protestanci prowadzą segregacje na tle rasowym w oficjalnych formularzach i dalej
  istniejących rezerwach. Podczas gdy w Ameryce południowej dawno się te ludy wymieszały.

 • Ja

  Bulla z 1493 roku oczywiście nie nawołuje do zabijania tylko przyzwala na zabijanie. Różnica jak między wyrwaniem zęba a wybiciem zęba. Skutek jest ten sam. Kościół to najbardziej zbrodnicza i zła instytucja w historii świata. Zabiła więcej ludzi niż Hitler, Stalin i Pol-Pot razem wzięci. Z moich szacunków wynika, że w czasie 1000 lat panowania kościoła na świecie duchowni zabili kilkaset milionów ludzi. Często w mękach i torturach nieporównywalnych do tych w czasie II wojny światowej…I oni dziś nas chcą pouczać jak mamy żyć i umoralniać.

 • Tek

  a z moich szacunków wynika zupełnie coś przeciwnego… to dzięki Kościołowi masz dziś szpitale ratujące życie, internet i całą współczesną cywilizację. Polecam:

  Jak Kościół katolicki zbudował zachodnią cywilizację
  homas E. Woods Jr.
  https://wydawnictwowam.pl/prod.jak-kosciol-katolicki-zbudowal-zachodnia-cywilizacje.25549.htm?sku=41599

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image