Kościół a Indianie.

Zarzut:
1492 rok – Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano. Gdy była taka sposobność, przed zabiciem oporni Indianie byli przymusowo chrzczeni.

1493 rok – Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem oraz ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono,
ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. Gdy katoliccy „misjonarze” zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Szacuje się, że w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30 milionów Indian.

Odpowiedź
http://analizy.biz/marek1962/odkrycia.pdf

Print Friendly, PDF & Email

Jeden komentarz

  • Rav

    Poniżej tekst bulli o której piszesz. Czy mogła byś mi powiedzieć gdzie znalazłaś tekst nawołujący do zabijania?
    http://rvbeypublications.com/…/bullintercaetera.pub.pdf
    Mam też do Ciebie drugie pytanie.
    Napisałaś o koloniach Hiszpanii jako kraju katolickim. Hiszpania miała kolonie w Ameryce południowej i środkowej gdzie do dzisiaj ostało się najwięcej rdzennych ludów. Widać to choćby po Meksyku i Argentynie. To przyjrzyjmy się jak dzisiaj wyglądają „rdzenne ludy” gdzie nie było władzy katolickiej, mówię tu o Ameryce Północnej. Prawie ich tam w ogóle nie ma. Jak to możliwe???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image